Foto

Inkluzivna radionica, Beograd

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aktivno slušanje muzike kroz pokret i crtanje Aktivnim slušanjem muzike razvija se interesovanje za muziku kao i slušna osetljivost i muzički senzibilitet. Takođe, ono stvara osnove za razvoje muzičkih sposobnosti: osećaj za ritam, melodiju i smisao za harmoniju, omogućava otkrivanje bogatstva i raznovrsnosti zvukova (kolorit instrumenata i ljudskih glasova), podstiče kreativnost i razvija psihičke sposobnost:i pažnje, mišljenja i muzičkog pamćenja.

S toga, aktivno slušanje muzike je od izuzetnog značaja za decu ali i za sve druge uzraste. Ovu radionicu vodile su Željka Milošević, diplomirana harfistkinja i master dizajna zvuka zajedno sa svojom jedanaestogodišnjom učenicim Loretom Hadži-Paunković i namenjena je uzrastu od 12-15 godina.

Koristeći metode neformalne edukacije kroz igru i muziku na keltskoj harfi uvele su decu u čaroban svet muzike. Deca su otkrila šta je melodija, ritam, dinamika, tempo i agogika i sve to predstavila crtežima. Ovim je grupa učestvovala u zajedničkom stvaranju audiovizuelne umetnosti koja je u ovom slučaju bila dvosmerna: „oslikavanje muzike“ i „sviranje slika“.

Poznato je od davnina da zvuk harfe sjajno deluje na čovekovu psihu i da doprinosi zdravlju, fizičkom, emotivnom, mentalnom i duhovnom blagostanju. Pored obezbeđene interakcije, deca su imala priliku da tokom radionice uživo slušaju ovaj instrument kao i da se upoznaju sa njim.

Comments are closed.